ExPort Education Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Tel: +90 544 769 56 96  E-posta: info@exporteducation.com.tr
Phone: +61 416 589 079 E-mail: serkan@exporteducation.com.au

cropped-logo-expo2.png

Work and study with
ExPort Education

Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerimizin son yıllarda en çok tercih ettiği bir program olan WORK and STUDY öğrencilerin eğitim alırken aynı zamanda kendilerine sağlanmış olan yasal çalışma hakkını kullanma şansını birlikte değerlendirmelerini sağlar.

Yasal çalışma hakkı haftada genel olarak 20 saat olarak öngörülmüştür. Öğrencilerin WORK and STUDY programını gerçekleştirebilecekleri ülkeler Avustralya, İrlanda, Kanada, Malta ve Dubai gibi ülkelerdir.

Bazı ülkeler tatil dönemlerinde öğrenciye full time çalışma hakkı sağlarken bazı ülkeler ise eğitimin belli bir döneminden sonra doğrudan full time çalışma hakkını sağlamaktadırlar.

WORK and STUDY programının diğer başka bir önemli avantajı ise ; öğrencilerin dil öğrenme becerilerini geliştirebilmeleri açısından ve eğitim aldıkları ülkenin kültürünü anlayabilmesi için çalışmak önemli bir dil geliştirme aracının olmasıdır. Unutulmamalıdır ki dil öğrenmenin en önemli anahtarı o kültürde yaşayan insanlarla doğrudan etkileşim halinde olmaktır. Özellikle konuşma ve dinleme anlamında gittiğiniz ülkede çalışmak size yukarıda bahsedilen avantajları sağlayacaktır.

Burada başka bir önemli durum ise ; öğrencilerin asıl amacı çalışmak olmamalıdır. Bu ülkelere öncelikle eğitim amacıyla gittiğinizi unutmamalısınız. Çalışma size gittiğiniz ülkede yaşam masraflarınızı kazanma fırsatı sunmaktadır. Tatil dönemlerinde ise daha fazla çalışma ve para kazanma imkanı bulabileceksiniz.

WORK and STUDY programını sağlayan ülkelere aşağıdan ulaşabilirsiniz.