ExPort Education Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Tel: +90 544 769 56 96  E-posta: info@exporteducation.com.tr
Phone: +61 416 589 079 E-mail: serkan@exporteducation.com.au

cropped-logo-expo2.png

F.A.Q

We have compiled frequently asked questions for you.

Yurtdışında bir dil eğitimi için başlangıç seviyesinde olmanız dil okuluna gitmeniz açısından herhangi bir engel teşkil etmemektedir.

 

Öncelikle bu durumu etkileyen birden fazla faktör vardır. Yaşınız, mesleğiniz,eğitim durumunuz,kariyerhedefiniz ve bütçeniz gibi durumlara göre karar verilmelidir. Bununla beraber gitmek istediğiniz ülkenin vize şartlarına uygunluğunuzda karar verirken öne çıkan kriterlerinden biridir.

Öncelikle daha öncesinden ne kadar dil seviyenize bağlı olarak değişir. Ama bunun yansıra eğitim alacağınız ülkenin şartları,sizin motivasyonunuz, derslere katılımınız ve sosyal hayata ne kadar adapteolduğunuz bu durumu etkileyen en önemli etkenlerdir. Size ortalama fikir vermesi açısından ve daha önceki öğrenci deneyimlerimize dayanarak şöyle bir örnek verebiliriz. A1 seviyesinden başladığınızı düşünürsek , 6 ay sonra Intermadiate( orta seviye ) ile High Internadiate ( yüksek orta seviye ) arasında bir seviyede olmanız beklenir.

Dil eğitimi alırken çalışma hakkını maalesef belirli ülkeler vermektedir. Dil eğitimi alırken çalışma hakkınızın olacağı ülkeleri sıralayacak olursak; Avustralya,İrlanda,Malta ve Dubai olacaktır. Bunun yansıra Amerika,İngiltere,ve Kanada’da dil eğitimi alırken çalışma hakkınız olmayacaktır.Çalışma hakkınızın olduğu ülkelerde haftalık yaklaşık 20 saat yasal çalışma hakkınız olacaktır.

 

 

Genel olarak gittiğiniz ülkede dil eğitimini uzatabilirsiniz. Bu durumda bilmeniz gereken her ülkenin vize şartları başka başka olacaktır. Eğitim başvurusu yaparken lütfen danışmanınızla gitmek istediğiniz ülkenin vize uzatma şartlarını değerlendirmenizi öneriyoruz.

 

 

Konaklama durumunuz ve şartlarınız ülkeden üleye değişecektir. Eğitim başvurusu yapılırken danışmanınız sizi bu konuda doğru şekilde yönlendirecektir. Ama kısaca özetleyecek olursak ; konaklamalar aile yanı ve yurt konaklama şeklinde ikiye ayrılmaktadır. Bunun yansıra belli ülkelerde paylaşımlı evlerde oda kiralama seçenekleride mevcuttur.Konaklama detaylarını ülkeler başlığı altındaki ülke sekmelerinin içinde bulabilirsiniz.

Ülke ayırt etmek sizin vizenizi aldıktan sonra size bu konuda en uygun uçak bileti bulma konusunda yardımcı olmaktayız.

 

 

Yurtdışı eğitimin yapılacağı ülke tercihi her bir öğrencinin profiline ve kariyer hedefine bağlı olarak değişmektedir. Ülke seçimine karar verme aşamasında sizlere en iyi şekilde danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Bu durum yanlızca Avustralya’daki dil okullarında belli şartlarda geçerli olmaktadır. Öğrenci Avustralya’ya gittikten sonra gerek dil okulu gerekse sertifika eğitimi alırken eğitim ücretlerini taksitle ödeme şansına sahip olabilecektir.

 

 

Bu durum gitmek istediğiniz ülkeye ve neden red aldığınız ile ilgili bir durumdur ve her başvuru ayrı ayrı incelenmelidir. Red sebeblerini ortadan kaldırabilecek bir imkan varsa bizler bu konuda öğrencimize danışmanlık hizmetini gönüllü vermeyi isteriz 😊.

 

 

Genelde ülkeler vize başvurusu esnasında en az 1 yıl geçerli bir pasaport ile başvuru almaktadırlar.

 

 

Pasaport süreniz dolarsa bulunduğunuz ülkeden pasaport sürenizi uzatabilirsiniz. Eğitim aldığınız ülkedeki Türk konsolosluklarından bu konuda yardım alabilirsiniz.

Dil okulları her Pazartesi günü başlamaktadır. Eğitim alacağınız okulda ilk gün dil okulları size bir seviye tespit sınavı yaparlar. Bu sonuca göre dil okulu sizi seviyenize uygun bir sınıfa yerleştirecektir. Çoğunlukla okullar ilk gün size oryantasyon verirler.

Bu konuda sizler vizenizi aldıktan sonra gideceğiniz şehir için detaylı bilgilendirme yapmaktayız. Ama öğrenci dilerse okuldan havalimanı karşılama seçeneğinide tercih edebilir. Bunun yansıra havalimanından şehir merkezine çeşitli ulaşım seçenekleri mevcuttur.

 

 

Bu durum yine gideceğiniz ülkenin vize şartlarına bağlı değişmektedir. Örneğin eğitiminizi Dubai’de alırsanız herhangi bir durumdan dolayı Türkiye’ye gelmek isterseniz Dubai’ye dönmeden tekrardan vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Ama mesela Avustralya’da iseniz çoklu giriş vizesi sahip olacağınız için eğitim sürenizi çok aksatmadan Türkiye’ye gidip tekrardan Avustralya’ya dönebilirsiniz.

 

 

Kalıcı oturum izni ülkeden ülkeye göre değişmektedir. Eğer göçmenlik ile ilgili bir kariyer planınız varsaeğitim danışmanınız sizi bu konuda doğru şekilde yönlendirecektir.

Bu durum tamamen gitmek istediğiniz ülkenin vize şartlarına ve sizin profilinize göre değişmektedir. Vize alma durumu her öğrencinin profiline ve kariyer hedefine göre karar verilmelidir. Bizler profilinizegöre size en uygun ülke tercihi konusunda yardımcı olabilmekteyiz.

 

 

Bu konu çok detaylı olduğu için genel bir cevap vermek zordur. Sadece Dubai için herhangi bir sponsora veya bankada para göstermenize gerek yoktur. Bunun dışında diğer ülkeler, eğitim sürenize göre sponsorunuzun banka hesabında yaşam giderlerinizi karşılayacak bir miktarın olması gerekmektedir.